SKŁAD ZARZADU:

Prezes: Roman Karnafał

Zastępca prezesa: Jacek Maciaś

Naczelnik: Tadeusz Janik

Zastępca naczelnika: Tomasz Malaga

Sekretarz: Robert Jakóbczyk

Skarbnik: Barbara Janik

Gospodarz: Mirosław Janik

Członek: Stanisław Maciaś

Członek : Andrzej Kornaś

SKŁAD KOMISJI REWIZYJNEJ;

Przewodniczący: Dariusz Kuc

Sekretarz: Zbigniew Chojecki

Członek : Jerzy Kornaś

                                                                                                                                                                     

 Budowa remizy rDSC01527.JPGozpoczęła się położeniem kamienia węgielnego 1 czerwca 1980 roku. Głównymi inicjatorami  budowy byli: Waleria Goryl, Władysław Jeleń, Jan Marzec, Eugeniusz Kornaś, i Józef Malaga. Ochotnikom  przewodniczył Roman Trepa. Budowa trwała 4 lata.

 

 

 DSC01530

 W 2000 roku podjęto decyzję o rozbudowie budynku. Sporządzono plany, a w roku kolejnym rozpoczęto prace. Kolejne lata również przyniosły wiele remontów i udoskonaleń. W 2005 roku zostały wymienione wszystkie okna i  zrobiona elewacja, a w 2006 położony kamień na dole budynku.

 

 


Nie jest to koniec prac budowlanych. W przyszłości planowane jest ukończenie parkingu i ułożenie kostki brukowej przed remizą. Czeka nas jeszcze wiele remontów, tak, aby budynek służył jeszcze wielu pokoleniom strażaków.

 

Jednostka posiada 3 samochody.

DSC01508 Mercedes GBART. 1/16, który wyposażony jest w szybkie natarcie, pianę, sprzęt do ratownictwa drogowego, zestaw medyczny PSP-R1, sprzęt do ochrony dróg oddechowych oraz zestaw hydrauliczny HOLMETRA. Został sprowadzony z Niemiec w 2008 roku. Jego zakup dofinansował Urząd Miejski w Czchowie w wysokości 50%.

 

 

 

DSC01514Samochód star GBA3/16 jest samochodem gaśniczym. Został zakupiony w 1997 roku i przystosowany jako samochód bojowy przez samych strażaków.

 

 

 

 

DSC01516.JPGVolkswagen transporter dostosowany do przewozu pomp. Zakupiony w 2010 roku, a sfinansowany ze środków OSP Tymowa.

 

 

 

Każdy z tych samochodów wyposażony jest w radiostację.

DSC01519

 

Jednostka wyposażona jest również w 2 agregaty, 3 pompy szlamowe, motopompę PO5.

 

© 2017 O.S.P. Tymowa, wykonanie: Sklep Komputerowy Pixel